/  / Nissan znowu powalczy w kompaktach

Nissan znowu powalczy w kompaktach

null
null

W internecie od jakiegoś czasu krążą zdjęcia szpiegowskie, które prezentują prototypową wersję nowego kompaktu marki Nissan podczas testów drogowych. Wygląda na to, że samochód oficjalnie ujrzy światło dzienne już w roku przyszłym.

Według wiarygodnych źródeł, nowy kompakt Nissana mamy szansę poznać po raz pierwszy w roku przyszłym. Samochód mógłby następnie trafić do sprzedaży pod koniec 2014 lub na początku roku 2015. Na razie tajemnicą pozostaje nazwa tego samochodu.

Przypomnijmy, że kilka lat temu w obliczu dużej konkurencji panującej w europejskim segmencie C marka Nissan zdecydowała się na bardzo odważny krok, wypuszczając na rynek kompaktowy model typu SUV/crossover. Qashqai, bo o nim mowa, okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, którego skali nie spodziewał się chyba nawet sam producent.

W miejsce wysłużonej Almery pojawił się też w europejskiej ofercie klasyczny kompakt w postaci Tiidy, jednak ten akurat produkt w przeciwieństwie do Qashqaia wielkiej kariery rynkowej nie zrobił.Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane