/  / Nissan Qashqai przed "francuzami"

Nissan Qashqai przed "francuzami"

null
© Jeep
null

W segmencie crossoverów dużo się dzieje. W roku ubiegłym do salonów wjechały nowe modele takie jak Renault Captur i Peugeot 2008. Stosunkowo niedawno do walki włączył się też Nissan Qashqai po zmianach generacyjnych, który w prasie motoryzacyjnej zbiera wysokie noty.

Na rynku włoskim w okresie styczeń-maj liderem segmentu modeli terenowych/crossover jest Nissan Qashqai: ten wytwarzany w Wielkiej Brytanii "japończyk" znalazł od początku roku prawie 12 200 nabywców i pod względem popularności wyraźnie wyprzedza pozostałych konkurentów. Dwaj kolejni gracze w rankingu to już samochody marek francuskich: Peugeot 2008 (miejsce drugie w segmencie; 8 700 rejestracji) oraz Renault Captur (miejsce trzecie; 7 700 rejestracji).

We włoskim rankingu wyraźnie przyspiesza Dacia Duster, która w rankingu modeli terenowych/crossover zajmuje aktualnie miejsce czwarte. Ten wytwarzany w Rumunii samochód osiągnął sprzedaż ponad 6 800 egzemplarzy wobec 4 800, które trafiły na rynek włoski w analogicznym czasie roku poprzedzającego.

Top modele w Polsce maj 2014

Dużą popularnością wśród kupujących może pochwalić się też model Opel Mokka, który we włoskim rankingu zajmuje w omawianym segmencie pozycję piątą za Dusterem, ale jest nawet lepszy od rumuńskiego SUV-a, jeśli uwzględnimy wyłącznie sprzedaż wersji wyposażonych w napęd na dwa koła.

Blisko siebie plasują się w omawianym segmencie dwa modele siostrzanych marek koreańskich, czyli Kia Sportage oraz Hyundai ix35. Póki co, rywalizację wygrywa nieznacznie Kia, która w okresie styczeń-maj wypracowała wynik na poziomie 5 700 sprzedanych egzemplarzy.

Fiat 500X w miejsce Sedici

Czołówka zestawienia najpopularniejszych modeli terenowych/crossover we Włoszech jest zdominowana przez produkty marek zagranicznych. Sytuacja ta może się jednak już niedługo zmienić. Otóż pod koniec bieżącego roku koncern Fiat Chrysler Automobiles wprowadzi na rynek pod szyldem rodzimej marki Fiat wyczekiwany z zainteresowaniem model 500X. Natomiast równocześnie w gamie Jeepa zadebiutuje jeszcze siostrzany model Renegade (auto na zdjęciu).

Czy zagraniczna konkurencja na rynku włoskim będzie miała coś do powiedzenia w starciu z tak groźnymi rywalami?


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane