/  / Nissan Qashqai do sprawdzenia w serwisie

Nissan Qashqai do sprawdzenia w serwisie

UOKIK|

Jak poinformował generalny importer samochodów marki Nissan na polski rynek, niektóre egzemplarze modelu Nissan Qashqai, Qashqai+2 oraz NV200 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji naprawczej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu Nissan Qashqai oraz Qashqai+2 (auta wyprodukowane w Wielkiej Brytanii w okresie od 27 lutego do 16 maja 2012), a także Nissan NV200 (egzemplarze wyprodukowane w Hiszpanii w okresie od 27 lutego do 20 kwietnia 2012) mogą mieć usterkę fabryczną, którą należy usunąć w serwisie.

Otóż zachodzi podejrzenie, że w niektórych egzemplarzach wieniec kierownicy, który łączy się z kolumną kierownicy, może nie posiadać odpowiedniej wytrzymałości. W takiej sytuacji, jeżeli przyłożona siła na kole kierownicy będzie większa niż występująca w normalnych warunkach użytkowania, wieniec może odłączyć się od kolumny kierowniczej, co spowodowałoby utratę sterowności pojazdem.

W Polsce omawianą akcją objętych jest łącznie 1 437 samochodów (lista nr VIN pojazdów objętych kampanią PATRZ TUTAJ).

Generalny importer skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem może dotyczyć, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej.

Bliższych informacji związanych z opisaną kampanią serwisową udziela Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce (adres: Al. Jerozolimskie 176, 02-486 Warszawa; tel.: 0 801 647726; e-mail poland@nissan-services.eu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane