/  / Nissan Navara – Z mocą 2 turbosprężarek

Nissan Navara – Z mocą 2 turbosprężarek

null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nissan wprowadzi na europejski rynek nową generację modelu Navara. Pickup oferuje wysokie walory użytkowe, ciekawe wyposażenie oraz znacznie niższe zużycie paliwa.

Nowy Nissan NP300 Navara – już jako model 12. generacji – wejdzie na rynek z silnikiem 2.3 dCi, dostępnym w dwóch wersjach mocy do wyboru: 160 lub 190 koni mechanicznych. Według danych producenta, nowy diesel w porównaniu z poprzednikiem jest nawet o 24% oszczędniejszy. Warto podkreślić, że topowa odmiana napędowa dysponuje dwiema turbosprężarkami.

Nissan NP300 Navara będzie mieć w gamie wersje z napędem na jedną lub obie osie oraz z 6-biegową skrzynią manualną lub opcjonalnym automatem 7-biegowym.

Z uwagi na specyficzny charakter samochodów typu pickup, ładowność i uciąg nowego Nissana zostały zwiększone we wszystkich wersjach modelu. Ładowność wynosi powyżej 1 tony niezależnie od wersji przy maksymalnej masie przyczepy rzędu 3500 kg.

W wersji Nissana z podwójną kabiną skrzynię ładunkową wydłużono o 67 mm w porównaniu z poprzednikiem. Obecnie ma ona aż 1578 mm długości. Natomiast w wersji z kabiną przedłużaną (King Cab) skrzynia ładunkowa ma na długość 1788 mm.Model NP300 Navara w zależności od wersji będzie można wyposażyć w takie zdobycze techniki jak np. system kamer 360° oraz układ automatycznego hamowania awaryjnego, tempomat oraz wspomaganie zjazdu ze wzniesienia (HDC) i ruszania pod górę (HSA). Do tego dochodzi jeszcze bezkluczykowy system dostępu do pojazdu, tylna kamera i czujniki parkowania, jak również dwustrefowa klimatyzacja automatyczna.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane