/  / Nissan LEAF w Tour de Pologne

Nissan LEAF w Tour de Pologne

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

V etap 71. edycji Tour de Pologne rozpocznie się w Zakopanem w południe w czwartek, 7 sierpnia, by wieczorem zakończyć się w słowackiej miejscowości Štrbské Pleso (Szczyrbskie Jezioro). Po raz pierwszy Tour de Pologne, będący najważniejszym wyścigiem kolarskim w Europie Środkowej i Wschodniej, trafi na Słowację. Dzięki temu fani tego sportu za naszą południową granicą będą mogli poczuć atmosferę wyścigów na nawyższym światowym poziomie, obserwując zmagania najlepszych zespołów kolarskich, mi.in. Cannondale, BMC Racing team oraz Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team.

Po raz pierwszy w historii tego wyścigu będą brały w nim udział również samochody elektryczne, w tym kilka pojazdów należących do słowackiej firmy GreenWay Operator.Kolarstwo jest najbardziej ekologiczną formą przemieszczania się. Samochody z napędem elektrycznym idealnie wpisują się w ten nurt i w peletonie towarzyszącym przejadą trasę tak jak kolarze – bez emisji i praktycznie bezszmerowo. Jest więc to pierwszy krok ku temu, by tak ważne wyścigi kolarskie były imprezą naprawdę ekologiczną, bez emisji substancji szkodliwych zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla widzów, którzy tłumnie przyjeżdżają wspierać kolarzy.

Tour de Pologne jest ważnym wyścigiem kolarskim, którego historia sięga aż do 1928 roku. Wyścig ten jest częścią UCI (Union Cycliste International) ProTour oraz UCI WorldTour. Po trzech najważniejszych wyścigach – Tour de France, Giro d´Italia i hiszpańskiej Vuelte należy do najbardziej znaczących europejskich wyścigów, przyciągających rzesze widzów. Tegoroczną edycją Tour de Pologne rozpoczyna się nowa era wyścigów kolarskich, po raz pierwszy bowiem będzie miało miejsce połączenie ważnego wydarzenia kolarskiego i ekologicznej komunikacji transportowej samochodami elektrycznymi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane