/  / Nissan Juke 1.5 dCi do poprawki

Nissan Juke 1.5 dCi do poprawki

UOKIK|
null
© Nissan
null

W ramach akcji naprawczej mechanicy wgrają nowe oprogramowanie sterowania silnika i wymienią ewentualnie filtr DPF.

Akcja serwisowa dotyczy wybranych egzemplarzy modelu Nissan Juke (F15) z silnikiem Diesla 1.5 dCi Euro 6b+, jakie wyprodukowano w okresie od 28.05 do 05.10.2015.

W wyniku nieprawidłowych parametrów oprogramowania modułu sterującego silnika może dojść do błędnego obliczenia poziomu tlenku siarki (SOx) zatrzymanego w filtrze Lean NOx Trap, będącego elementem filtra cząstek stałych. Ten błąd w obliczeniach – przy długim czasie pracy w pewnych określonych warunkach jazdy – może wpłynąć na proces oczyszczania stosowany w celu usunięcia cząstek SOx z filtra DPF-LNT.

W tych warunkach pojemność filtra może zostać wysycona, a w rezultacie poziom emisji tlenków azotu z pojazdu może przekroczyć dopuszczalne wartości.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 18 Nissanów – PATRZ TUTAJ

W zaistniałej sytuacji klienci Nissana zostaną poproszeni o udanie się ze swoim samochodem do stacji ASO. Na miejscu mechanicy dokonają aktualizacji danych modułu sterowania silnika (wgranie najnowszej wersji oprogramowania). W razie konieczności zostanie również wymieniony filtr cząstek stałych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane