/  / Nissan GT-R Nismo jedzie do Europy

Nissan GT-R Nismo jedzie do Europy

NISSAN|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Inspirowana wyścigami wersja Nissana GT-R zadebiutuje w Europie podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Genewie. Silnik V6 3.8 z podwójną turbosprężarką generuje moc aż 600 KM.

Nissan GT-R Nismo wyróżnia się stylistyką zgodną z tradycyjną w przypadku samochodów wyścigowych zasadą nadrzędności funkcji nad formą. W modelu wykorzystano szereg technologii inspirowanych sportem samochodowym, które przyczyniają się do poprawy osiągów auta dzięki optymalizacji jego własności aerodynamicznych, zawieszenia i zespołu napędowego. Równowaga tych wszystkich elementów sprawia, że samochód doskonale radzi sobie zarówno na zwykłej drodze, jak i na torze wyścigowym.

Nissan GT-R Nismo jest już dostępny w Japonii, a w Europie jego sprzedaż rozpocznie się we wrześniu. Zakorzeniony w tradycji japońskich wyścigów, nowy flagowy GT-R ma też silne związki z Europą, gdzie był udoskonalany i testowany na słynnej Północnej Pętli toru Nürburgring, powszechnie uważanego za jeden z najtrudniejszych obiektów tego typu na świecie.

W silniku 3.8 V6 VR38DETT wykorzystano know-how zdobyte przez Nismo dzięki uczestnictwu w takich imprezach sportowych jak znany na całym świecie 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring. Moc silnika zwiększono do 600 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 652 Nm.

Nowe turbosprężarki o dużej przepustowości (takie same, jak w samochodach startujących w wyścigach klasy GT3) doprowadzają zwiększoną ilość powietrza do układu dolotowego, a zoptymalizowane indywidualne sterowanie fazami zapłonu w poszczególnych cylindrach i zmodernizowana pompa paliwa zapewniają lepsze spalanie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane