/  / Niezawodny z Francji

Niezawodny z Francji

null
© Peugeot
null

Peugeot 508 został uznany za najmniej usterkowy samochód klasy średniej w Niemczech. To wniosek płynący z raportu urzędu dozoru technicznego GTU.

W najnowszym raporcie dotyczącym samochodów używanych na rynku niemieckim według organizacji rzeczoznawców GTU, która świadczy podobne usługi jak Dekra czy TUV, najmniej usterkowym modelem w segmencie D jest Peugeot 508 (kategoria wiekowa: pojazdy 2- oraz 3-letnie).

W przypadku "francuza" współczynnik usterkowości wyniósł zaledwie 2,72 na 100 przebadanych egzemplarzy. Za 508-ką uplasowały się w omawianym segmencie rynku takie modele jak kolejno Skoda Superb oraz Mercedes Klasy C, czyli triumfator z roku poprzedniego.

Ranking według GTU przygotowano na podstawie danych pochodzących z ponad 5 milionów badań technicznych pojazdów, które musiały stawić się na obowiązkowy przegląd i zaliczyć go, aby dalej mieć prawo poruszania się po niemieckich drogach.

Zamieszczone w tym artykule zdjęcie przedstawia zmodernizowaną wersję Peugeot 508, która właśnie trafiła oficjalnie do polskiej sieci sprzedaży. Ceny zaczynają się od 81 000 złotych (PATRZ TUTAJ).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane