/  / Niezawodny "japończyk"

Niezawodny "japończyk"

null
© Toyota
null

Wyposażona w napęd hybrydowy Toyota Prius triumfuje jako statystycznie najmniej usterkowy model kompaktowy na niemieckim rynku "używek".

W najnowszym raporcie dotyczącym samochodów używanych na rynku niemieckim według organizacji rzeczoznawców GTU, która świadczy podobne usługi jak Dekra czy TUV, Toyota Prius triumfuje jako statystycznie najmniej usterkowy model kompaktowy i to praktycznie we wszystkich ocenianych kategoriach wiekowych. Tyczy się to również pojazdów powyżej 9 lat.

Do pełni szczęścia "japończykowi" zabrakło jedynie pierwszego miejsca w grupie wiekowej 4- oraz 5-latków, gdzie Prius musiał nieznacznie uznać wyższość Audi A3. O narzekaniu nie ma jednak mowy – hybrydowa Toyota wśród pojazdów 4-5 letnich uplasowała się w swoim segmencie i tak na wysokim, drugim miejscu.

Inne modele Toyoty wysoko notowane w rankingu jakościowo-eksploatacyjnym GTU 2015 to kompaktowy Auris, miejskie iQ, a także rodzinne Verso.

W przypadku drugiej marki koncertowej – czyli prestiżowej firmy Lexus – również można mówić o dużym sukcesie. Według opracowania GTU 2015, najmniej usterkowymi modelami w swoim segmencie są takie auta jak Lexus IS, GS oraz RX. W sumie maja one na swoim koncie aż pięć zwycięstw w poszczególnych kategoriach rynkowych/grupach wiekowych.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane