/  / Niezawodna Kia Rio

Niezawodna Kia Rio

null
© Kia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kia najlepsza w statystykach usterkowości na rynku niemieckim! "Koreańczyk" zajął w swoim segmencie pierwsze miejsce w rankingu samochodów używanych według stowarzyszenia nadzoru technicznego GTU.

W najnowszym raporcie dotyczącym samochodów używanych na rynku niemieckim według organizacji rzeczoznawców GTU, która świadczy podobne usługi jak Dekra czy TUV, najmniej usterkowym modelem w segmentach A/B jest Kia Rio (kategoria wiekowa: pojazdy 2- oraz 3-letnie).

W przypadku "koreańczyka" współczynnik usterkowości wyniósł zaledwie 1,69 na 100 przebadanych egzemplarzy. Za Rio uplasowały się w omawianym segmencie rynku takie modele jak kolejno Toyota iQ oraz ubiegłoroczny triumfator – Audi A1.

Ranking według GTU przygotowano na podstawie danych pochodzących z ponad 5 milionów badań technicznych pojazdów, które musiały stawić się na obowiązkowy przegląd i zaliczyć go, aby dalej mieć prawo poruszania się po niemieckich drogach.

Zamieszczone w tym artykule zdjęcia przedstawiają zmodernizowaną wersję Kii Rio, która do polskich salonów sprzedaży wjedzie oficjalnie w roku 2015.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane