/  / Nieprawdziwe dane o emisji CO2 dotyczą 36 000 Volkswagenów

Nieprawdziwe dane o emisji CO2 dotyczą 36 000 Volkswagenów

null
© Volkswagen
null

Volkswagen mocno zredukował listę samochodów RM 2016, których rzeczywiście dotyczy sprawa z zaniżonymi wartościami emisji CO2. Według najnowszych ustaleń, chodzi łącznie o 36 000 aut – czyli 0,5% całej produkcji.

Miesiąc od pojawienia się kwestii dotyczących wartości CO2 w niektórych modelach koncernu, Volkswagen w dużej mierze wyjaśnił tę sprawę. Po przeprowadzeniu szczegółowych wewnętrznych badań i kontroli pomiarów wiadomo już, że prawie wszystkie wersje RM 2016 emitują tyle dwutlenku węgla, ile pierwotnie podano.

Wewnętrzne pomiary testów emisji zostaną raz jeszcze – do Bożego Narodzenia – sprawdzone przez niezależną służbę techniczną pod nadzorem odpowiedniego urzędu. Pojazdów, w wypadku których potwierdzi się prawidłowość pierwotnych danych, nie dotkną żadne konsekwencje. Auta te będą oferowane i sprzedawane bez ograniczeń.

W wypadku tych nielicznych modeli, których dotyczą odstępstwa, wartości zostaną dopasowane w ramach przewidzianych procedur.

Volkswagen przedstawił ustalenia komisji dochodzeniowej rządu oraz Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego (KBA). Podana wcześniej przez koncern Volkswagen liczba około 800 000 podejrzanych pojazdów nie potwierdziła się.

Dane dla 9 modeli do poprawki
W ramach pomiarów przeprowadzonych przez koncern odchylenia stwierdzono jedynie w wypadku dziewięciu modeli i wynoszą one średnio tylko kilka gram CO2 – co odpowiada zwiększeniu zużycia paliwa w cyklu NEDC o 0,1 do 0,2 litra na 100 kilometrów.

Produkcja tych pojazdów wynosi około 36 000 egzemplarzy rocznie i odpowiada tylko około 0,5% wolumenu całej marki Volkswagen.

LISTA MODELI ZNAJDUJE SIĘ W PLIKU PONIŻEJ

Realne wartości zużycia paliwa przez samochody klientów pozostają niezmienione. Zbędne jest więc podejmowanie jakichkolwiek środków technicznych w tych pojazdach.

Spodziewane wcześniej obciążenie wyniku finansowego w wysokości dwóch miliardów euro w obliczu tych faktów także się nie potwierdza. To, czy powstaną mniejsze obciążenia finansowe, zależy od rezultatu pomiarów sprawdzających, które zostaną przeprowadzone.
Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane