/  / Niemcy polubili francuskie?

Niemcy polubili francuskie?

null
© Peugeot
null

Jak informuje marka Peugeot, na rynku niemieckim jej modele 208 oraz nowy crossover 2008 cieszą się rekordowym zainteresowaniem kupujących. W ciągu miesiąca dealerzy nad Renem zbierają około 3 100 zamówień.

Peugeot 208 jest aktualnie jednym z modeli, które w segmencie B notują najbardziej dynamiczny wzrost sprzedaży na rynku niemieckim (do końca listopada łącznie prawie 15 400 rejestracji). Już na koniec października wolumen 208-ki wykazywał wzrost na poziomie 49,7%, podczas gdy cały segment skurczył się w omawianym czasie o ponad 8%.

Na brak zainteresowania nie może narzekać też wprowadzony w tym roku kalendarzowym crossover Peugeot 2008; do końca listopada liczba zebranych na rynku niemieckim zamówień zbliżyła się do 10 200 egzemplarzy.

Sukces Peugeot 2008 w konkursie Złota Kierownica

Jak podkreśla generalny importer, w ciągu miesiąca na rynku niemieckim zbiera się około 3 100 zamówień łącznie na oba modele Peugeot, co jest wynikiem rekordowym obok pary Peugeot 206/206 SW, która w swoim najlepszym roku sprzedaży w Niemczech (2003) uzyskała porównywalny wynik.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane