/  / Największa stacja w Europie Środkowej

Największa stacja w Europie Środkowej

Shell Polska|
null
© Shell Polska
null

Shell uruchomił w Świecku największą w Europie Środkowo-Wschodniej stację benzynową dedykowaną pojazdom ciężarowym. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oraz licznym udogodnieniom dla kierowców ciężarówek jest to najnowocześniejszy obiekt w Polsce.

Nowa stacja Shell w Świecku/Słubicach powstała po gruntownej przebudowie i modernizacji dotychczas funkcjonującego obiektu. Jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice-Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką autostradą A12.

Obie autostrady stanowią fragment europejskiej trasy E30, uznawanej za najważniejszy europejski szlak komunikacyjny łączący wschód i zachód Europy, od Irlandii po Rosję.
 
Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla TIR-ów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu.

Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue.

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie obiektu znajduje się komfortowa strefa sanitarna 2theLoo, punkty gastronomiczne oraz produkty z oferty Deli2go, bankomat, całodobowy kantor czy kompresor, a w jego pobliżu punkt poboru opłat via Toll i bazar handlowy.

Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego internetu, dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep.

W planach jest również budowa myjni dla samochodów ciężarowych oraz uruchomienie samoobsługowego marketu wielobranżowego.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane