/  / Najpopularniejszy Nissan w USA

Najpopularniejszy Nissan w USA

null
© Nissan
null

Liderem sprzedaży Nissana na rynku amerykańskim został w roku ubiegłym model Altima – reprezentujący segment aut klasy średniej. Nissan Altima to równocześnie jeden z czołowych graczy wśród osobówek za Oceanem.

Nissan Altima – dzięki ponad 335 600 egzemplarzom – został w roku ubiegłym zdecydowanym liderem sprzedaży marki na rynku amerykańskim. Zanotowany wynik jest przy tym o prawie 5% lepszy od rezultatu za cały 2013.

Warto przy tym zaznaczyć, że Altima to zarazem jeden z najpopularniejszych graczy na rynku nowych aut osobowych w USA. Nissan tylko nieznacznie ustępuje miejsca w statystykach tak znanym konkurentom jak np. Honda Accord czy Toyota Corolla.

W gamie marki Nissan – za Altimą – drugim w kolejności modelem pod względem popularności jest natomiast terenowy Rogue. Na ten akurat produkt postawiło w roku ubiegłym za Oceanem łącznie 199 200 klientów (+22,4%). Platforma konstrukcyjna wykorzystana w Nissanie Rogue jest ta sama co w europejskiej wersji modelu X-Trail nowej generacji, który w roku ubiegłym wjechał do naszych salonów sprzedaży.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane