/  / Najpopularniejsze Volkswageny we Francji

Najpopularniejsze Volkswageny we Francji

null
© Volkswagen
null

Na rynku we Francji – zdominowanym tradycyjnie przez rodzimych producentów – marki zagraniczne nie mają łatwego życia. Tyczy się to również Volkswagena, który na Starym Kontynencie zajmuje przecież w rankingach sprzedaży miejsce pierwsze.

Miniony rok marka Volkswagen zakończyła nad Sekwaną wynikiem 139 500 nowych osobówek. Dało to udział rynkowy na poziomie niecałych 8% i pewne pierwsze miejsce wśród wszystkich marek zagranicznych.

Volkswagen – plasujący się obecnie na pierwszym miejscu w rankingach sprzedaży dla całego rynku europejskiego – we Francji nie był w stanie wyprzedzić żadnej z trzech czołowych marek znad Sekwany, w tym Renault, które zajęło na swoim podwórku fotel lidera z wynikiem prawie 354 000 egzemplarzy (udział rynkowy to 19,7%).

Najchętniej kupowanym modelem z logo Volkswagena na masce okazał się we Francji – wbrew przypuszczeniom – nie kompaktowy Golf, lecz o klasę mniejsze Polo. Uzyskany w przypadku tego samochodu wynik dał ostatecznie miejsce 11-te w rankingu najpopularniejszych modeli nad Sekwaną.

Wspomniany wyżej Golf musiał w minionym roku zadowolić się na rynku francuskim miejscem 14-tym, ale jego strata do koncernowego brata nie była duża (raptem niecałe 3 300 oczek).

Za Polo i Golfem trzecim najchętniej wybieranym modelem Volkswagena przez francuskich klientów okazał się Tiguan, który w tym roku – według naszych ustaleń – doczeka się pierwszej oficjalnej prezentacji następcy po zmianach generacyjnych.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane