/  / Najpopularniejsze Renault w Niemczech

Najpopularniejsze Renault w Niemczech

null
© Renault
null

Clio, a może raczej Twingo lub mały crossover Captur? Który z wymienionych modeli spod znaku rombu cieszy się na rynku niemieckim największym zainteresowaniem wśród kupujących?

W całej gamie produktowej marki Renault największym wzięciem wśród niemieckich klientów cieszy się Clio. W minionym roku na niemieckie drogi wyjechało łącznie ponad 24 000 egzemplarzy. Dla Clio to aż o 18,5% więcej niż jeszcze w roku poprzedzającym.

A jak wyglądają wyniki sprzedaży wspomnianego na początku modelu Captur? Otóż według generalnego importera nad Renem, ten miejski crossover spotkał się ze strony niemieckich klientów z dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na prawie 14 000 egzemplarzy sprzedanych w roku ubiegłym (ostatecznie w koncernowym rankingu modeli – miejsce piąte).

W Niemczech lepsze wyniki sprzedaży od Captura – który jak na razie może pochwalić się jeszcze dość krótką karierą rynkową – uzyskały w roku ubiegłym takie modele Renault o ugruntowanej już renomie jak kolejno Twingo (21 000 egzemplarzy), rodzina Megane (17 800 sztuk) oraz Scenic (prawie 17 000 aut).

Nowy Espace, Laguna i crossover – czyli premiery Renault 2015

Dodajmy na koniec, że Clio zostało też zdecydowanym liderem sprzedaży wśród wszystkich modeli osobowych na rodzimym rynku francuskim. Z kolei wspomniany wyżej Captur ulokował się ostatecznie na wysokim, trzecim miejscu podium w podsumowaniu całego roku 2014 nad Sekwaną.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane