/  / Najpierw Alfa Romeo Giulia, a potem...

Najpierw Alfa Romeo Giulia, a potem...

null
null

Wielka marka z Italii zapowiada rychłe rozpoczęcie sprzedaży swojej najnowszej limuzyny klasy średniej. W ślad za Giulią kolejne premiery spod znaku Alfa Romeo już czekają w kolejce. Jakie to będą modele?


Przy okazji rozpoczęcia wystawy motoryzacyjnej Genewa 2016 szefowie koncernu Fiat Chrysler Automobiles zapowiedzieli, że już od 15 kwietnia będzie można składać zamówienia na nowy model – Alfa Romeo Giulia. Ta średniej klasy limuzyna stopniowo będzie wprowadzana na wszystkie rynki regionu EMEA, czyli do Europy, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Osoby odwiedzające salon w Genewie mogą zobaczyć egzemplarze nowej Alfy w wersjach silnikowych 2.2 JTDM o mocy 150 i 180 KM, a także jako benzyniak 2.9 V6 BiTurbo o mocy aż 510 koni. Ta ostatnia odmiana ze znaczkiem Quadrifoglio kosztuje od 79 000 euro.

Cała naprzód
Grupa Fiat Chrysler Automobiles mówi otwarcie, że wobec marki Alfa Romeo ma bardzo ambitne plany rozwoju i wzrostu sprzedaży na świecie. Początkiem tej zakrojonej na szeroką skalę ofensywy ma być właśnie Giulia oraz modele Giulietta i MiTo – obie zaprezentowane na genewskim salonie w unowocześnionej wersji.Do gamy Alfy Romeo trafić ma docelowo aż ośmiu debiutantów. To nowości zaplanowane aktualnie do połowy roku 2020, jednak dokładne daty poszczególnych premier mogą uleć pewnym zmianom w zależności od rozwoju wypadków na światowym rynku motoryzacyjnym (m.in. niepewność co do sytuacji w Chinach) oraz tworzenia globalnej sieci dystrybucyjnej na odpowiednim poziomie.

Pierwszy Alfa Romeo SUV
Podążając z ślad za Giulią, z kolejnych nowości włoskiego producenta najbliższy premiery jest średniej wielkości SUV. Data jego premiery to rok 2016 lub 2017. Możemy spodziewać się tu SUV-a o sportowym zacięciu, który powalczy o względy klientów m.in. z BMW X3 oraz Audi Q5.

Ponadto do roku 2020 włoska marka szykuje dużą limuzynę w miejsce Alfy 166, dwa modele typu SUV (tak aby lepiej dopasować się do upodobań klientów amerykańskich), a także dwa samochody typu coupe lub roadster.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane