/  / Najnowszy Jaguar nazywa się...

Najnowszy Jaguar nazywa się...

JAGUAR|
null
© Jaguar
null

Jaguar zapowiada zupełnie nowego, średniej wielkości sportowego sedana z segmentu premium. Model będzie nosił oznaczenie jako Jaguar XE.

Jaguar XE trafi do sprzedaży w roku 2015. Będzie pierwszym samochodem w swoim segmencie, wykorzystującym aluminiową platformę.

Ian Callum, Director of Design, powiedział: "Nowy Jaguar XE w każdym calu jest współczesnym Jaguarem, wizualnie jest naprawdę designerski, pomimo kompaktowego rozmiaru. Klienci oczekują od modelu Jaguar XE, że ma być praktyczny, ale pozostać przede wszystkim premium. Nigdy nie zapomnieliśmy, że projektujemy Jaguara, a to oznacza, że musi on wyglądać zniewalająco, posiadać genialne właściwości jezdne i być praktycznym w używaniu go na co dzień. Wierzymy, że stworzyliśmy Jaguara XE właśnie takim".
 
Moc dostarczana będzie przez silniki w szerokim zakresie pojemności i mocy. Wszystkie zapewnią wysoką wydajność i zaoferują najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie oszczędzania paliwa, ale bez utraty osiągów.Nowe silniki, które jako rodzina nosić będą nazwę Ingenium, będą zarówno efektywne, jak i wydajane, osiągając prędkość maksymalną powyżej 300 km/h, a emisję CO2 zredukowaną poniżej 100 g/km.

Producent zapowiada, że Jaguar XE będzie pierwszym modelem, w którym zostanie zamontowana jednostka z rodziny Ingenium: będzie to czterocylindrowy, dwulitrowy silnik benzynowy oraz Diesla.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane