/  / Najmocniejszy Ford Fiesta w historii

Najmocniejszy Ford Fiesta w historii

null
© Ford
null

Na wystawie genewskiej poznany Forda Fiestę ST200. Wspomniana wersja dysponuje silnikiem 1.6 EcoBoost o mocy aż 200 KM. Kierowca może liczyć też na 290 Nm momentu obrotowego.

Elementy, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają Fiestę ST200, to lakier Solid Silver Grey, czerwone zaciski hamulcowe oraz wzbogacone wnętrze z częściowo skórzanymi fotelami przednimi Charcoal Recaro – wykończonymi kontrastującymi, srebrnymi nićmi. Uzupełnieniem całości są czarne obręcze aluminiowe oraz podświetlane nakładki progowe i pasy bezpieczeństwa ze srebrnymi detalami.

Dzięki funkcji Overboost silnik 1.6 EcoBoost dostarcza kierowcy dodatkowe 15 KM i 30 Nm momentu obrotowego nawet przez 20 sekund, osiągając maksymalnie aż 215 KM i 320 Nm momentu obrotowego.

Skrócenie końcowego przełożenia z 3,82 w Fieście ST do 4,06 w nowej wersji ST200 zaowocowało lepszą elastycznością na poszczególnych biegach i lepszymi osiągami. Sprint do setki wynosi według producenta 6,7 sekundy, a maksymalnie kierowca rozpędzi się do 226 km/h.Produkcja Fiesty ST200 rozpocznie się w czerwcu. Pierwsze dostawy do klientów realizowane będą niedługo potem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane