/  / Najlepszy van w Niemczech według TUV

Najlepszy van w Niemczech według TUV

null
© Opel
null

Opel Meriva uznany został na rynku niemieckim za statystycznie najmniej usterkowe auto używane w segmencie vanów, na podstawie wyników raportu jakościowo-eksploatacyjnego TUV 2015.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji niemieckiego opracowania usterkowości według TUV Meriva zapewniła sobie pierwsze miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych na rynku niemieckim modeli. W tym roku Oplowi nie udało się wprawdzie powtórzyć tego sukcesu, jednak z wynikiem średnio 5,4% poważnych usterek na 100 egzemplarzy Meriva została liderem jakości w segmencie vanów.

Raport awaryjności TUV 2015

Elementem wyróżniającym model Meriva II jest ułatwiający wsiadanie i wysiadanie układ drzwi bocznych wykonanych w technologii FlexDoors, które otwierają się w kierunku przeciwnym do drzwi przednich. Opel jest w stanie komfortowo pomieścić czterech pasażerów i oferuje jednocześnie liczne możliwości podnoszące funkcjonalność wnętrza. W razie potrzeby Meriva nadaje się też jako środek do transportowania przedmiotów o większych gabarytach (bagażnik o pojemności do maksymalnie 1500 litrów).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane