/  / Najlepszy samochód dla Świętego Mikołaja to…

Najlepszy samochód dla Świętego Mikołaja to…

null
© Mobile.de
null

Nawet maluchy wiedzą, że Święty Mikołaj rozwozi prezenty pod choinkę korzystając z wielkich sań, które ciągną renifery. Co jednak w sytuacji, gdy na dworze nie ma śniegu, a dzieci z niecierpliwością wypatrują prezentów na Gwiazdkę?

W sondażu przeprowadzonym w Niemczech na zlecenie serwisu mobile.de poproszono pytanych o wskazanie marki samochodu, którą zamiast zaprzęgu reniferów mógłby jeździć Święty Mikołaj przy rozwożeniu prezentów pod choinkę. Ankietowani najczęściej wyobrażali sobie, że taką marką mógłby być przede wszystkim Mercedes-Benz (17,6%), a także Volkswagen (16,8%) lub Audi (11,9%).

Co może nieco dziwić, na tak mocno kojarzoną ze Skandynawią marką Volvo wskazało tylko 2,3% ankietowanych Niemców, natomiast Saab w ogóle nie znalazł się w tym zestawieniu.

Pytani o przydatne elementy dodatkowego wyposażenia samochodowego ankietowani byli zdania, że Mikołajowi najbardziej przydałaby się nawigacja (77,3%). Co ciekawe, wśród pytanych w wielu od 30 do 39 lat na wspomnianą technologię wskazało nawet aż 85,6% osób.

Oprócz nawigacji sporo zwolenników ma również napęd 4x4 (70%) oraz podgrzewane fotele (68%).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane