/  / Najlepszy model koncepcyjny targów w Detroit

Najlepszy model koncepcyjny targów w Detroit

VOLVO|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Koncepcyjny Volvo Concept XC Coupe zdobył dwa prestiżowe wyróżnienia EyesOn Design podczas targów motoryzacyjnych NAIAS w Detroit. Otrzymał tytuł "Best Concept Car" oraz "Best Use of Color, Graphics and Materials".

Targi NAIAS w Detroit są miejscem premiery drugiego z serii trzech aut koncepcyjnych, wyznaczających przyszłe kierunki we wzornictwie marki samochodów osobowych Volvo. Podobnie jak pokazany wcześniej Concept Coupe, także Concept XC Coupe pokazuje możliwości projektowania w oparciu o nową platformę SPA, która będzie podstawą konstrukcji Volvo XC90 po zmianach generacyjnych.

"Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy. To bardzo ważne wyróżnienie. Dowodzi, że nowy kierunek we wzornictwie Volvo został doceniony nie tylko przez publiczność i dziennikarzy, ale i autorytety w dziedzinie projektowania. A Volvo Cars jest dopiero na początku przygody z nowym kierunkiem designu - podkreśla Thomas Ingenlath, główny projektant Volvo.

Nagrody EyesOn Design są wręczane corocznie podczas salonu samochodowego w Detroit. Jury składa się z grupy uznanych projektantów, przedstawicieli producentów oraz znawców designu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane