/  / Najlepszy "dostawczak" w Polsce

Najlepszy "dostawczak" w Polsce

Renault Polska|
null
© Renault Polska
null

Renault Master zwyciężył w konkursie na najlepszy samochód dostawczy na polskim rynku. Jury doceniło między innymi średnie zużycie paliwa, które w przypadku zwycięskiego modelu Renault okazało się najniższe spośród testowanych aut.

Jury, w którego skład weszli dziennikarze i eksperci renomowanych polskich czasopism i portali transportowych – Ciężarówki, Samochody Specjalne, Polski Traker, 4Trucks.pl oraz VANekstra – wybrało model Renault Master jako Samochód Dostawczy 2014 Roku. Tym razem w szranki corocznego konkursu stanęło w sumie siedem furgonów o DMC 3,5 t i pojemności ładunkowej 13-15 m3, najchętniej wybieranej przez europejskich klientów.

Renault Master jest aktualnie numerem 2 na polskim rynku, a w segmencie "podwozia do zabudowy" od 6 lat zajmuje pozycję lidera. Jak podkreśla generalny importer, w roku ubiegłym sprzedaż Mastera w salonach nad Wisłą wzrosła aż o 40% w stosunku do roku 2013.

W silnikach nowego modelu Master pojawiła się technologia Twin Turbo, przez co ich moc zwiększyła się (do 163 KM) przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. Udowodnił to wspomniany test, w którym średnie spalanie na blisko 800-km trasie wytyczonej na drogach północnej Polski, przy obciążeniu 1000 kg, wyniosło około 8 l/100 km.  Pod tym względem rywale Renault nie mogli się równać.

Master został wyposażony w szereg rozwiązań technologicznych: ESC najnowszej generacji wraz z układem Extended Grip i systemem stabilizującym przyczepę, wspomaganiem ruszania pod górę oraz w lusterko szerokokątne Wide View, eliminujące martwe pole. W ofercie Mastera jest również nowa wersja furgonu L4 (w dwóch wysokościach H2 i H3 o pojemności użytkowej: 20 m3) z napędem tylnym i pojedynczymi kołami, przeznaczona dla firm kurierskich.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane