/  / Najlepsze modele we Francji

Najlepsze modele we Francji

CCFA|
null
© Mazda
null

Za nami rozstrzygnięcie konkursu L'Automobile Magazine we Francji o tytuł najlepszych samochodów roku 2015. Wśród zwycięzców – i to dwukrotnie – pojawia się Mazda MX-5.

Za nami rozstrzygnięcie 36. już edycji plebiscytu L'Automobile Magazine we Francji o tytuł najlepszych samochodów roku. Szeroka publiczność mogła głosować na swoich faworytów w 11 kategoriach rynkowych.

Wśród nagrodzonych modeli branżę motoryzacyjną znad Sekwany reprezentuje aż pięć samochodów. I tak Renault zapunktowało dwukrotnie dzięki modelowi Twingo (segment mini) oraz Espace (vany), natomiast Peugeot miał powody do zadowolenia za sprawą sukcesu "308", która wylądowała na pierwszym miejscu wśród aut kompaktowych.

DS 3 utrzymał prowadzenie w segmencie samochodów małych, zaś nietuzinkowy Citroen C4 Cactus został uznany za najlepszego kompaktowego SUV-a.

W pozostałych kategoriach najwyższe miejsce zajęły modele marek spoza Francji – takie jak Jaguar XE, Maserati Ghibli, Aston Martin Rapid S oraz Ferrari LaFerrari, Mazda MX-5 i Porsche Macan.

Dodatkowo redakcja L'Automobile Magazine przyznała siedem własnych wyróżnień. Wśród nagrodzonych ponownie znalazła się Mazda MX-5, którą tym razem doceniono i za design.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane