/  / Najlepsze marki w Niemczech

Najlepsze marki w Niemczech

null
© BMW
null

BMW jest zdobywcą nagrody Żółty Anioł 2014 automobilklubu ADAC jako najsilniejsza marka samochodowa na rynku niemieckim. Bawarczykom nie dał rady ani Mercedes, ani Audi.

Przyznając nagrodę posłużono się wynikami najnowszej edycji rankingu ADAC AutoMarxX, który w przypadku każdej z ponad 30 ocenianych firm bierze pod uwagę takie elementy jak wizerunek marki, pozycja rynkowa, zadowolenie klientów, jakość samochodów oraz rozwiązania technologiczne i parametry ekologiczne.

O zwycięstwie marki BMW, która po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w rankingu, zdecydował wysoki stopień zadowolenia klientów oraz utrzymująca się na rekordowym poziomie sprzedaż, a także  np. to, że firma z Bawarii mocno wchodzi w segment pojazdów mało uciążliwych dla środowiska naturalnego (wyposażony w napęd elektryczny model BMW i3).

Za BMW w niemieckim rankingu najlepszych marek uplasowały się kolejno firmy Audi oraz Mercedes-Benz. Volkswagen to gracz zajmujący pozycję czwartą, a najwyższej sklasyfikowanym producentem wywodzącym się spoza Niemiec pozostaje Lexus (5).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane