/  / Najlepsze kompakty w Polsce

Najlepsze kompakty w Polsce

IBRM SAMAR|
null
© Skoda
null

Octavia jest liderem segmentu aut kompaktowych w Polsce. To wiadomo nie od dziś. Tymczasem o tytuł wicelidera trwa zacięta rywalizacja, w której liczy się m.in. Ford Focus oraz VW Golf i Toyota Auris.

Zestawienie najpopularniejszych modeli kompaktowych na polskim rynku nowych osobówek otwiera Skoda Octavia. Dzięki łącznie 8 872 egzemplarzom "czeszka" wyraźnie zdystansowała konkurencję. Dodajmy, że Octavia to jednocześnie zdecydowany lider rejestracji dla całego motorynku nad Wisłą.

Drugim najpopularniejszym kompaktem – a zarazem drugim najchętniej kupowanym modelem na polskim rynku aut osobowych w okresie styczeń-lipiec – jest Ford Focus. Samochód z błękitnym owalem na masce uzyskał od początku roku wynik łącznie 6 250 rejestracji. W tym momencie jego strata do Octavii wynosi już ponad 2 600 oczek. Do końca roku kalendarzowego tak dużą przewagę trudno będzie Focusowi zniwelować.

Natomiast o miejsce trzecie w rankingu najpopularniejszych kompaktów rywalizują dwa modele: Volkswagen Golf oraz Toyota Auris. Po siedmiu miesiącach bieżącego roku nieznaczną przewagę wypracował "japończyk", który ma na koncie 5 558 rejestracji. Tymczasem po stronie VW Golfa jest 5 160 egzemplarzy. Dodajmy jednak, że w zestawieniu sprzedaży miesięcznej za sam lipiec to Golf uzyskał wyraźnie lepszy wynik niż Auris (820 sztuk vs. 620 sztuk).

Zarówno Golfowi, jak i Aurisowi kroku próbuje dotrzymać Opel Astra. Samochód spod znaku błyskawicy również przekroczył od stycznia poziom 5 000 rejestracji (dokładnie 5 066 sztuk). Natomiast w zestawieniu miesięcznym za lipiec Astra wskoczyła nawet na wysokie, drugie miejsce całego rankingu, ustępując miejsca tylko Octavii (1 169 sztuk vs. 917 sztuk).

Autor: Rafał Żaglewski


Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w sekcji MOTOTRENDY | RANKING TOP50/TOP10 na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są co miesiąc, wraz z pozyskaniem nowych danych.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane