/  / Najlepsze dla flot

Najlepsze dla flot

null
© KIA
null

W Profesjonalnym Teście Flotowym 2014 marka Kia zdobyła dwie z pięciu statuetek oraz jedno wyróżnienie. Wśród nagrodzonych jest limuzyna Kia Optima oraz miejskie Rio.

Do tego testu nie można było zgłosić sobie dowolnego auta. Poszczególne modele nominowano na podstawie zestawienia, jakie przygotował Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Wybrane modele wzięły udział w rozmaitych próbach. Podczas ich przeprowadzania nie byli obecni przedstawiciele producentów i importerów samochodów. Wszystko to miało na celu transparentny wybór najlepszych aut, bez nacisków z zewnątrz.

Pojazdy analizowano pod kątem ceny zakupu, kosztów użytkowania, wartości rezydualnej, jak i walorów użytkowych, a także subiektywnej oceny poszczególnych elementów samochodu.

Wspomniana na początku Kia Rio o miano Auta Flotowego 2014 konkurowała z takimi modelami jak Ford Fiesta, Nissan Note, Peugeot 208, SEAT Ibiza, Skoda Fabia, Toyota Yaris oraz Volkswagen Polo. Z kolei Optima to triumfator plebiscytu flotowego w segmencie D.

Reprezentacyjna limuzyna z logo Kia na masce zostawiła w tyle tak groźnych konkurentów jak Audi A4, Citroen C5, Hyundai i40, Mazda6, Mercedes Klasy C, Skoda Superb, Toyota Avensis oraz Volvo V60.

Wśród aut, które zostały nominowane i wzięły udział w PTF SKFS 2014, znalazła się również Kia Picanto, która – zajmując w swojej kategorii pozycję numer dwa – ustąpiła miejsca jedynie Toyocie Aygo. Natomiast w kategorii samochodów reprezentujących segment C w ścisłym finale wystąpiła Kia cee'd.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane