/  / Najciekawsze modele z pełnym odliczeniem VAT

Najciekawsze modele z pełnym odliczeniem VAT

BANKIER.PL|
null
© Porsche
null

1 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące odliczenia podatku od towarów i usług przy zakupie samochodów na firmę. Przedsiębiorcy, którzy chcą odliczyć 100% VAT-u, mają zaledwie 6 tygodni na kupno auta.

Decyzje trzeba podjąć szybko, dlatego Bankier.pl przedstawia najciekawsze modele samochodów, od których możemy dokonać pełnego odliczenia VAT.

Na pełne odliczenie podatku pozwala zakup ciężarowej homologacji N1, co w niektórych przypadkach może wiązać się z koniecznością montażu słynnej już kratki. Właściwie w każdym segmencie możemy znaleźć samochód, od którego dokonamy pełnego odliczenia VAT-u. Skorzystać mogą więc przedsiębiorcy kupujący małe auto miejskie, rodzinne kombi czy luksusowego SUV-a.

Wśród najtańszych aut, od których możemy dokonać odliczenia, są Hyundai i20 oraz Skoda Fabia. Kupując małego Hyundaia na odliczeniu zaoszczędzimy niemal 8 000 zł, ale musimy kupić homologację za 1 800 zł. Za Fabię możemy zapłacić poniżej 30 000 zł po odliczeniu, jeśli zdecydujemy się na najtańszą wersję. Za nową Kię cee'd, której ceny zaczynają się od niespełna 50 000 zł brutto, po odliczeniu przyjdzie zapłacić niecałe 41 000 zł.

Dobrze wyposażony Opel Astra z silnikiem Diesla dzięki odliczeniu VAT-u będzie firmę kosztował mniej niż jego najtańsza, benzynowa wersja.

Pełne zestawienie modeli z pełnym odliczeniem VAT

"VAT odliczymy również od luksusowych SUV-ów takich jak BMW X5, Infiniti QX70 czy Porsche Cayenne. Przy zakupie podstawowych wersji na odliczeniu zaoszczędzimy co najmniej 50 000 zł. Przy zakupie najdroższe wersji Cayenne (wycenianej na około 750 000 zł brutto) odliczymy nawet 140 000 zł VAT-u. Oczywiście podatek możemy odliczyć też od wielu innych modeli. Chętni na kupno nowego auta powinni pytać dealerów o szczegóły - radzi Marcin Lekki, analityk Bankier.pl.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane