/  / Nagroda Safetybest 2013 dla...

Nagroda Safetybest 2013 dla...

NISSAN|
null
© Nissan
null

Przyznana przez niezależne jury konkursu Autobest nagroda Safetybest 2013 za najlepsze i najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa została przyznana za innowacyjną technologię Safety Shield, wprowadzoną w Nissanie Note drugiej generacji.

Ilia Seliktar, przewodniczący jury Autobest, powiedział tak: "Z przyjemnością przyznajemy nagrodę Safetybest 2013 modelowi Nissan Note za zastosowany w nim innowacyjny system Safety Shield. Po raz pierwszy tak zaawansowany system bezpieczeństwa został zaoferowany nabywcom małych samochodów z segmentu B, co stanowi o istotnym postępie w zakresie bezpieczeństwa w autach z tego popularnego segmentu".

Nagroda Safetybest służy promowaniu nowych osiągnięć w dziedzinie bezpieczeństwa w motoryzacji. Jurorom w tym roku szczególnie przypadł do gustu system Safety Shield zastosowany w Nissanie Note.

Dan Vardie, prezes Autobest, dodał: "W tym roku uwagę jury przyciągnęła technologia Safety Shield Nissana jako nowy system bezpieczeństwa, oparty wprawdzie na istniejących już rozwiązaniach, ale debiutujący w segmencie małych samochodów. Ten prosty, ale bardzo skuteczny system znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w Nissanie Note i jest dobrym przykładem do naśladowania dla konkurentów japońskiej marki".

Technologia Safety Shield w skrócie
Nowy Note jest pierwszym modelem Nissana w Europie wyposażonym w technologię Safety Shield. Łącząc trzy zaawansowane systemy, technologia Safety Shield spełnia rolę inteligentnego pilota, pomagającego kierowcy w podejmowaniu optymalnych decyzji w każdej sytuacji. W systemie połączono funkcje ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, o pojeździe w martwym polu oraz o poruszających się obiektach, wprowadzając po raz pierwszy w samochodzie miejskim technologię zarezerwowaną dotychczas dla segmentu premium.

Dzięki oryginalnym i innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym wszystkie funkcje Safety Shield są realizowane z wykorzystaniem jednej, szerokokątnej tylnej kamery. Nissan zadbał także o to, aby ewentualne zabrudzenia nie zakłócały pracy kamery: jej obiektyw jest utrzymywany w czystości przez inteligentny układ automatycznego spryskiwania i osuszania.

W segmencie B debiutuje także cieszący się uznaniem system kamer 360° Nissana, generujący widok samochodu "z lotu ptaka", który bardzo ułatwia manewrowanie.

Zarówno system kamer 360°, jak i pakiet Safety Shield współpracują z udoskonalonym systemem nawigacji satelitarnej NissanConnect, modułem Bluetooth oraz systemem audio nowego Note. W wyposażonej w większy ekran dotykowy o przekątnej 5,8 cala, najnowszej wersji systemu zainstalowano oprogramowanie Google Send To Car, umożliwiające bezpośrednie przesyłanie zaplanowanych wcześniej tras do pamięci samochodowej nawigacji. Dodatkowe usługi to wyszukiwanie tzw. interesujących punktów (POI) przez Google, pobieranie danych dotyczących cen paliw w okolicy, a także dostęp do rozkładu lotów i informacji o pogodzie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane