/  / Nagroda dla Tucsona w USA

Nagroda dla Tucsona w USA

null
© Hyundai
null

Nowy Hyundai Tucson zwyciężył w jednej z kategorii konkursu o tytuł samochodu roku 2016 według "Road & Travel Magazine".

Tucson zdobył w omawianym konkursie nagrodę jako Międzynarodowy Samochód Rodzinny Roku 2016. Został doceniony przez jury za takie elementy jak sportowa stylistyka, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa jazdy (np. system automatycznego hamowania AEB) i elementy wpływające na komfort, które przypadną do gustu rodzinom z małymi dziećmi.

Bardzo ważnym kryterium są też same opinie, jakie samochód zbiera wśród docelowej grupy klientów.

Hyundai Tucson uzyskał niedawno najwyższą ocenę w amerykańskich badaniach zderzeniowych według IIHS. Z kolei w Europie organizacja Euro NCAP wystawiła "koreańczykowi" w swoich testach maksymalną notę 5-gwiazdkową.

Koreańskie marki punktują
Wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursu International Car of the Year (ICOTY) dokonuje grono 12 zaproszonych dziennikarzy motoryzacyjnych z MSN Autos, Edmunds.com, Consumer Guide Automotive, Yahoo! Autos oraz Auto Week.

Oprócz Hyundaia Tucsona nagrody w konkursie ICOTY przyznano też za takie modele jak Kia Optima (auto roku) oraz Sorento (SUV-y). Co ciekawe, sama marka Kia triumfuje w plebiscycie według "Road & Travel Magazine" już czwarty rok z rzędu.

Wyróżnienia ICOTY 2016 wręczono już po raz dwudziesty – przy okazji międzynarodowej wystawy samochodowej Los Angeles Auto Show.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane