/  / Nagroda dla nowego Renault Megane

Nagroda dla nowego Renault Megane

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Renault Megane nowej generacji zapunktowało w konkursie o nagrodę Best Connected Car. Kompakt spod znaku rombu ma na pokładzie m.in. duży ekran dotykowy oraz wyświetlacz typu HUD.

Wspomniana nagroda Best Connected Car – przyznawana przez jury składające się z ekspertów motoryzacyjnych oraz dziennikarzy 01Net.com, BFM, RMC i specjalistów z Deloitte – ma za zadanie promować samochody innowacyjne zarówno pod względem bezpieczeństwa, systemów wspomagających prowadzenie, interfejsów człowiek-maszyna czy możliwości dostępu do informacji i rozrywki z systemu pokładowego samochodu.

Renault Megane 4 będzie oferować liczne technologie, które pojawiły się wcześniej w nowym Espace oraz limuzynie Renault Talisman. Z większości tych rozwiązań użytkownik możne korzystać dzięki tabletowi z ekranem dotykowym 8,7" i systemem multimedialnym R-Link 2. Tablet ten umożliwia również korzystanie z technologii Multi-Sense, zapewniającej wybór jednego z pięciu trybów jazdy w połączeniu z pięcioma rodzajami oświetlenia nastrojowego wnętrza.Jak w myśliwcu
Nowy Megane oferuje także około dziesięciu systemów wspomagania prowadzenia, takich jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania, aktywny regulator prędkości, system ostrzegania o nadmiernej prędkości wraz z funkcją rozpoznawania znaków drogowych czy Easy Park Assist (wspomaganie parkowania typu "hands-free").

Informacje z niektórych systemów pokładowych Megane są przekazywane kierowcy na kolorowym wyświetlaczu przeziernym Head-Up, znacznie bardziej intuicyjnym i wygodnym w codziennym użytkowaniu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane