/  / Nagroda dla nowego Mondeo kombi

Nagroda dla nowego Mondeo kombi

null
© Ford
null

Nowej generacji Ford Mondeo został wyróżniony w Wielkiej Brytanii jako najlepsze kombi roku 2015. Jurorom do gustu przypadł m.in. funkcjonalny bagażnik, prowadzenie auta oraz komfort jazdy.

Wspomniany konkurs zorganizowała redakcja magazynu oraz portalu internetowego "What Car?" w Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie przyznane Mondeo jest tym cenniejsze, że przypadło w pierwszym pełnym miesiącu obecności nowego Forda w salonach nad Tamizą.

Swój werdykt jury uzasadnia tym, że Ford Mondeo jest samochodem dającym kierowcy dużo frajdy z jazdy, a do tego dochodzi wysoka funkcjonalność wnętrza oraz ulepszona ekonomika paliwowa. Według oficjalnych danych fabrycznych, 115-konna wersja wysokoprężna  1.6 TDCI ECOnetic w cyklu mieszanym potrzebuje na przejechanie 100 km zaledwie około 3,8 l oleju napędowego. "Zwykła" wersja 1.6 TDCI też nie wypada pod tym względem źle – spala średnio około 4,3 l/100 km.

W brytyjskim plebiscycie według "What Car?" wyróżniono ponadto model Ford Fiesta ST, który już drugi rok z rzędu nie ma sobie równych w kategorii hot-hatch.

Dodajmy, że na rynku polskim styczeń 2015 jest miesiącem, w którym to w salonach dealerskich pojawi się nowy Mondeo we wszystkich dostępnych wersjach nadwoziowych (5-drzwiowy hatchback, kombi oraz hybryda sedan).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane