/  / Nadchodzi nowy Peugeot 2008

Nadchodzi nowy Peugeot 2008

Peugeot|
null
© Peugeot
nullnullnullnull

Oto porcja kilku zdjęć, na których prezentuje się nowy Peugeot 2008. Ten miejski crossover będzie pozycjonowany jako produkt o zasięgu globalnym. Premierę handlową w Europie wyznaczono na wiosnę bieżącego roku.

Do tej pory Peugeot 2008 znany był oficjalnie w wersji koncepcyjnej, którą zaprezentowano szerokiej publiczności z okazji ubiegłorocznej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu.

Pod maską Peugeot 2008 znajdą zastosowanie najnowszej generacji jednostki napędowe, które zapewnią frajdę z jazdy oraz niskie zużycie paliwa. Dzięki zastosowaniu technologii e-HDi oraz nowych trzycylindrowych jednostek benzynowych model 2008 będzie się wyróżniał na tle konkurencji wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2 (od 99 g/km).

Przypomnijmy, że podczas wystawy w Paryżu wersja koncepcyjna Peugeot 2008 została zaprezentowana z nowym silnikiem 3-cylindrowym, który dzięki doładowaniu i bezpośredniemu wtryskowi generował z 1,2 pojemności skokowej moc 110 KM.

Mierzący 4,16 m długości, Peugeot 2008 będzie początkowo produkowany we Francji (Mulhouse), a następnie w Chinach (Wuhan) i Brazylii (Porto Real).

Peugeot 2008 mógłby stać się ważnym graczem w klasie miejskich modeli crossover obok takich nowości szykowanych do premiery przez innych producentów jak np. Opel Mokka czy Chevrolet Trax.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane