/  / Nadchodzi nowe kompaktowe kombi Toyoty

Nadchodzi nowe kompaktowe kombi Toyoty

Toyota Auris pierwszej generacji
© Toyota
Toyota Auris pierwszej generacji

W ostatnim czasie w internecie opublikowano zdjęcia szpiegowskie, które są zapowiedzią pojawienia się w europejskiej gamie Toyoty nowego kompaktowego kombi. Aktualnie takiego auta producent nie ma w ofercie.

Toyota Auris nowej generacji oficjalnie ujrzy światło dzienne podczas jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu, która rozpoczyna się pod koniec września. Odmiana nadwoziowa kombi, prezentowana na zdjęciach szpiegowskich (PATRZ TUTAJ), spodziewana jest natomiast w roku przyszłym.

Toyota Auris obecnej generacji pojawiła się w roku 2006. Auto zostało stworzone w należącym do koncernu europejskim centrum projektowym ED2 we Francji. Aby znacznie zwiększyć liczbę samochodów sprzedawanych w Europie, Toyota postanowiła zmienić sposób postrzegania popularnego hatchbacka z segmentu C.

W wyniku tego powstała nazwa współbrzmiąca nazwami innych modeli Toyoty: Yaris i Avensis, jednocześnie odwołując się do złota - pożądanego i szlachetnego wytworu natury.

W innych krajach europejskich takich jak np. Polska koncern zachował jednak stosowaną wcześniej nazwę Corolla, rezerwując ją dla odmiany sedan.

Toyota Corolla pierwszej generacji pojawiła się na rynku japońskim w roku 1966. Podczas prac nad tym projektem postawiono sobie za cel opracowanie pojazdu rodzinnego, który spełniać będzie oczekiwania klientów na całym świecie pod względem jakości oraz funkcjonalności na co dzień. Przez lata założenia te nie straciły nic na swojej aktualności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane