/  / Nadchodzi nowa Skoda Octavia

Nadchodzi nowa Skoda Octavia

null
© Skoda
nullnullnullnull

Skoda Auto umiejętnie buduje atmosferę oczekiwania na premierę modelu Skoda Octavia nowe generacji. Po Rapidzie będzie to kolejny produkt, który uzupełni gamę czeskiej marki już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Oto kilka zdjęć, na których widać całą grupę zakamuflowanych egzemplarzy przedprodukcyjnych nowej Skody Octavii podczas testów drogowych. Samochód nawiązywać będzie do nowych rozwiązań stylistycznych marki, ale z drugiej strony zachowa cechy swoich poprzedników, oferując takie atuty jak np. bardzo przestronny bagażnik z dużą łatwością dostępu do środka. Już teraz Skoda zapowiada, że przestrzeń bagażowa będzie większa niż w Octavii obecnie dostępnej na rynku.

Chociaż nowa Skoda Octavia wymiarami nadwozia i wnętrza góruje nad poprzednikiem, to jednak dzięki modyfikacjom konstrukcyjnym i zastosowaniu platformy MQB będzie od niego lżejsza, co odczuje kierowca m.in. w postaci mniejszego zużycia paliwa.

Według wiarygodnych źródeł, w roku przyszłym gamę nowej Octavii wzbogaci ponadto wersja nadwoziowa kombi, a także odmiana RS.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane