/  / Nadchodzi Honda Civic kombi

Nadchodzi Honda Civic kombi

null
© Honda
null

Model Honda Civic obecnej generacji będzie również dostępny dla klientów europejskich w wersji nadwoziowej kombi. Oto pierwszy szkic prezentujący to auto. Wersja koncepcyjna nowego kombi oficjalnie ujrzy światło dzienne w roku przyszłym.

Na razie spółka ujawnia tylko tyle, że prace rozwojowe i projektowe nad nową Hondą Civic kombi (Wagon) były prowadzone w Europie tak, aby produkt finalny w jak największym stopniu odpowiadał oczekiwaniom potencjalnych klientów właśnie w tej części świata.

Wersja kombi to nie jedyna nowość, która pojawi się w gamie kompaktowej Hondy. Podczas trwającego właśnie salonu motoryzacyjnego w Paryżu marka prezentuje szerokiej publiczności Civica 5D z silnikiem 1.6 i-DTEC pod maską.

Kluczem do sukcesu nowego silnika jest jego niska waga. Dzięki zastosowaniu otwartego, aluminiowego bloku cylindrów udało się zredukować masę całkowitą o 58 kg w stosunku do jednostki 2.2 i-DTEC, co według zapewnień producenta czyni z nowego diesla Hondy najlżejszy silnik w klasie. Wszystko to pozwoliło nie tylko obniżyć zużycie paliwa i emisję spalin, ale również przyczyniło się do poprawy dynamiki jazdy. Co więcej, podzespoły silnika zostały zoptymalizowane pod kątem mniejszego tarcia wewnętrznego, porównywalnego z jednostkami benzynowymi, co z kolei zapewniło wysoką kulturę pracy.

Kompaktowa, wydajna turbosprężarka oraz układ zawirowywania powietrza w głowicy silnika pomagają zwiększyć osiągi silnika. Jednostka 1.6 i-DTEC generuje 120 KM mocy przy 4000 obr./min. i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 2000 obr./min.

Opisana jednostka jest przy tym wydajna paliwowo i ekologicznie, co w połączeniu ze standardowymi „zielonymi” technologiami (np. system Idle Stop) pozwala osiągnąć średnie zużycie paliwa na poziomie nawet 3,6 l/100 km oraz emisję CO2 wynoszącą zaledwie 94 g/km.

Test nowej Hondy CR-V

W przyszłym roku turbodiesel 1.6 i-DTEC z serii Earth Dreams Technology zadebiutuje też w ofercie Hondy CR-V.

Ponadto, koncern zapowiada pojawienie się w europejskiej gamie produktowej wyczynowego modelu Honda Civic Type R. Wspomniane auto pojawi się w salonach sprzedaży w roku 2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane