/  / Na wakacje weź aplikację UFG

Na wakacje weź aplikację UFG

UFG|
null
null

Pamiętając, że przełom wiosny i lata jest rekordowy pod względem liczby szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli za wypadki drogowe - warto, przed wyjazdem na wakacje, zaopatrzyć się w bezpłatną aplikację „Na wypadek”. Pomaga ona kierowcy w stresującym momencie tuż po kolizji i pomaga zebrać niezbędne informacje – informuje jej twórca - Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Analiza danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych, prowadzonej przez Ośrodek Informacji UFG pokazuje, że wskaźnik liczby szkód z ubezpieczeń OC (przypadający na pojazd zarejestrowany w danym województwie) jest najwyższy w: Dolnośląskiem, Pomorskiem, Mazowieckiem i Zachodniopomorskiem, – czyli regionach chętnie odwiedzanych podczas wakacyjnych podróży. Z kolei najbezpieczniejsze pod tym względem (najmniejsza liczba szkód z OC/pojazd) są województwa: lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Z publikowanego wcześniej raportu Funduszu wynika, że za wypadki drogowe, które wydarzyły się w maju, czerwcu i lipcu ubiegłego roku do ubezpieczycieli trafiło – więcej niż przeciętnie - bo po ponad 70 tys. szkód z polis OC, w każdym z tych miesięcy. -  W czasie wakacji - gdy częściej podróżujemy, jesteśmy poza domem i mamy ograniczony dostęp do swojej dokumentacji ubezpieczeniowej - warto mieć w telefonie aplikację „Na wypadek” – mówi Elżbieta Wanat Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, - Zaraz po wypadku trudno przychodzi klarowne myślenie, jednak właściwe udokumentowanie tego co się zdarzyło jest kluczowe dla późniejszego procesu likwidacji szkody. Od kilku miesięcy, UFG udostępnia bezpłatną aplikację, którą ma pomóc kierowcom w tej sytuacji. Dlatego warto zainstalować ją w swoim urządzeniu mobilnym i mieć gotową na wypadek, gdyby kiedykolwiek była nam potrzebna - proponuje.

Dzięki aplikacji UFG „Na wypadek” kierowca prowadzony jest krok po kroku przez listę niezbędnych czynności, które należy wykonać po wypadku drogowym, takich jak: dokumentowanie danych uczestników zdarzenia i okoliczności samej szkody; wykonanie zdjęć obrazujących uszkodzenia czy zebranie innych informacji niezbędnych do tzw. wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Aplikacja podpowie również m.in.: czy konieczne jest wezwanie policji,      jak poprawnie wykonać zdjęcia uszkodzeń w pojazdach, jakie inne informacje, o których kierowcy często zapominają, należy też zebrać, np.: typ drogi, czy ma pobocze, ograniczenia prędkości, ile osób podróżowało w drugim aucie, współrzędne geograficzne miejsca zdarzenia (GPS), itd.

Ponadto dzięki zeskanowaniu kodów QR z dowodów rejestracyjnych uczestników zdarzenia -automatycznie zebrane zostaną poprawne dane o ubezpieczeniu pojazdów uczestniczących w wypadku. Wszystkie informacje zostają zapisane w telefonie i można je też przesłać na dowolny adres mailowy. Powyższa dokumentacja pomaga w zgromadzeniu danych niezbędnych do „wspólnego oświadczenia o wypadku drogowym”, jednak już sam druk należy wypełnić ręcznie i podpisać. Dodatkową funkcją aplikacji jest możliwość otrzymania z UFG informacji o swoich polisach oraz przypomnienie o dacie ich wygaśnięcia czy zbliżającym się terminie przeglądu technicznego. Wystarczy by posiadacz pojazdu wprowadził do aplikacji dane z dowodu rejestracyjnego (za pomocą kodu QR).

Aplikacja jest bezpłatna, działa w systemach Android oraz iOS i można ją pobrać z platform: App Store i iTunes oraz Google Play. Niestety, nie jest dostępna na telefonach z systemem Windows Phone (przyp. redakcji).  

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane