/  / Na scenę wchodzi Audi Q2

Na scenę wchodzi Audi Q2

null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

To zupełnie nowy SUV w ofercie marki z Ingolstadt. Audi Q2 będzie w sam raz do jazdy w mieście, z licznymi możliwościami indywidualizacji, a przy okazji bogato wyposażony – m.in. w systemy wsparcia kierowcy.


Audi Q2 to samochód o stylistyce a'la SUV ze sportowymi elementami, który najlepiej czuje się w miejskim żywiole. Jego wymiary to 4,19 m długości oraz 1,51 m wysokości i 1,79 m szerokości. Z przodu uwagę zwraca pojedynczo obramowana, ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe oraz duże wloty powietrza.

Q2 będzie można skonfigurować według własnych oczekiwań z pomocą różnych pakietów wyposażeniowych oraz lakierów, dodatków oraz wzorów obicia foteli. Jedna z możliwości to np. pakiet "diodowe oświetlenie wnętrza" z podświetlanymi elementami w kabinie pasażerskiej.

Technologiczne bajery
Oprócz opcjonalnego układu wskaźników Virtual Cockpit i wyświetlacza danych na szybie typu HUD, z wyższych segmentów do wyposażenia Q2 trafią takie systemy wsparcia pracy kierowcy jak oferowana standardowo technologia Audi Pre Sense Front. System ten rozpoznaje sytuacje krytyczne, w których uczestniczą inne pojazdy oraz przechodnie przekraczający jezdnię przed naszym pojazdem, i w razie potrzeby samodzielnie rozpoczyna hamowanie – przy małych prędkościach aż do zatrzymania pojazdu.Do Audi Q2 będzie też można zamówić tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami Adaptive Cruise Control z funkcją Stop & Go, asystent jazdy w korkach, automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych czy system ułatwiający parkowanie i asystent ruchu poprzecznego.

Można i z quattro
Na początek Audi Q2 będzie sprzedawane z sześcioma silnikami do wyboru. Obok TFSI 1.0 mamy tu czterocylindrowe benzyniaki o pojemności skokowej 1,4 i 2,0 l. W ofercie są też trzy diesle o pojemności 1,6 i 2,0 l. Zakres ich mocy sięga od 116 do 190 KM.

W przypadku najmocniejszego TDI oraz silnika 2.0 TFSI standardowo montowany jest stały napęd na cztery koła quattro.

Element wyposażenia seryjnego wszystkich wersji Audi Q2 stanowi progresywny układ kierowniczy. Jego przełożenie zmienia się zależnie od stopnia skrętu kierownicy i przy dużym jej wychyleniu staje się bardziej bezpośrednie. Adaptacyjne amortyzatory są natomiast dostępne opcjonalnie, podobnie jak system wyboru dynamiki jazdy Audi Drive Select.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane