/  / Na początku 2016 rusza akcja serwisowa VW po Dieselgate

Na początku 2016 rusza akcja serwisowa VW po Dieselgate

null
© Volkswagen
null

Niemiecki urząd KBA zaaprobował rozwiązania techniczne, jakie Volkswagen zamierza wprowadzić w samochodach dotkniętych aferą Dieselgate. Akcja naprawcza rozpocznie się już na początku 2016.

Koncern Volkswagen przedstawił Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego (KBA) środki techniczne, jakie zamierza podjąć w odniesieniu do silników EA189 o pojemności 1,2, 1,6 oraz 2,0 litrów. Po przeprowadzeniu intensywnych badań KBA zaaprobowała te środki w pełnym zakresie.

Oznacza to, że w stosunku do wszystkich samochodów, których dotyczy sprawa, można podjąć środki zaradcze. Właściciele tych aut zostaną poinformowani o kolejnych krokach. Aby jak najszybciej przeprowadzić akcję przywoławczą, Volkswagen rozpocznie ją już na początku 2016 roku.

Ważnym kryterium przy opracowywaniu rozwiązań technicznych, jakim będą poddane wymienione silniki, było zadowolenie klientów. W stosunku do diesli z serii EA189 zostaną podjęte następujące działania:
- w jednostkach TDI 1.2 i 2.0 zostanie zaktualizowane oprogramowanie. Czynność ta potrwa około pół godziny;
- w silnikach TDI 1.6 również zostanie zaktualizowane oprogramowanie. Oprócz tego, bezpośrednio przed przepływomierzem zostanie zamontowany regulator przepływu powietrza. Czynność potrwa w sumie niecałą godzinę.

Wymienione powyżej działania zostaną przeprowadzone w Europie (28 rynków unijnych). Po wprowadzeniu zmian samochody będą spełniać obowiązujące normy emisji. Celem jest, by nie wpływały one negatywnie na moc silnika, zużycie paliwa ani na osiągi.

Właściciele samochodów podlegających akcji przywoławczej w Polsce zostali już listownie poinformowani przez Volkswagen Group Polska o nieprawidłowościach w oprogramowaniu silnika w ich samochodach.

W kolejnym piśmie dealerzy Volkswagena z odpowiednim wyprzedzeniem zaproszą klientów w dogodnym dla nich terminie na przeprowadzenie czynności serwisowych.

Do serwisów Volkswagena – w celu przeprowadzenia zmian technicznych – zostaną w wielu turach wezwane wszystkie pojazdy, których dotyczy poruszana problematyka. Od pierwszego kwartału 2016 roku będą wdrażane zmiany w silnikach 2.0. Do końca drugiego kwartału przyszłego roku planuje się rozpoczęcie działań w stosunku do silników 1.2.

Od trzeciego kwartału 2016 r. aż do końca całej akcji stosownym czynnościom będą poddawane samochody z jednostkami napędowymi o pojemności 1,6 l.

Volkswagen AG będzie się starał, aby podczas wdrażania zmian technicznych klienci nie odczuli żadnych niedogodności – np. związanych z czasowym unieruchomieniem ich pojazdu. W związku z tym marka Volkswagen zapewni w razie potrzeby każdemu klientowi bezpłatnie odpowiednią opcję mobilności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane