/  / Multimedia VW najbardziej intuicyjne

Multimedia VW najbardziej intuicyjne

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Do takich wniosków doszli dziennikarze magazynu ”Auto motor i sport” po przeprowadzeniu testu obsługi systemów multimedialnych montowanych w ocenianych samochodach.

Testowi poddane zostały systemy multimedialne zainstalowane w Volkswagenie Golfie, Audi Q7, BMW 7, Jaguarze F-Type, Renault Espace, Tesli Model S i Volvo XC90.
 
Jurorami w teście obsługi samochodowych systemów pokładowych i multimediów byli kierowcy w wieku od 21 do 72 lat, których redaktorzy prosili o wykonanie standardowych czynności. W samochodach, do których jurorzy wsiadali po raz pierwszy, trzeba było – między innymi – wyzerować dzienny licznik kilometrów, zapisać w pamięci sprzętu audio wybraną stację radiową czy wprowadzić adres do nawigacji. Wszystkie zadania były wykonywane na czas. Okazało się, że na postoju – bez wcześniejszego zapoznawania się ze sposobem funkcjonowania pokładowej elektroniki – czas obsługi Golfa był o ponad dwa razy krótszy niż drugiego auta w teście. Po przećwiczeniu obsługi oraz podczas jazdy najszybciej obsługiwało się również system Golfa.
 
Według redaktorów magazynu, „o tym, że system multimedialny Volkswagena opracowano przyjaźnie dla użytkownika świadczą takie szczegóły jak choćby uporządkowanie celów specjalnych w nawigacji nie według alfabetu, lecz według ich znaczenia dla kierowcy – dlatego stacje benzynowe znalazły się na początku listy.”
 

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane