/  / Mrozy dają kierowcom w kość

Mrozy dają kierowcom w kość

null
© Skoda
null

W pierwszym tej zimy naprawdę mroźnym w całym kraju tygodniu ilość wezwań assistance samochodowego wzrosła niemal o połowę. Dominują prośby o pomoc w uruchomieniu zmrożonego samochodu – ich ilość wzrosła o 11%.

Eksperci z Mondial Assistance sprawdzili ilość wezwań w dniach 13-17 stycznia oraz w ubiegłym tygodniu 20-24 stycznia. Porównując oba te okresy w ubiegłym tygodniu było o 48% więcej interwencji niż w tygodniu wcześniejszym. Dominują oczywiście wezwania związane z problemami z samochodem (trudności z uruchomieniem czy wręcz dostaniem się do pojazdu).

Takich wezwań w mroźnym tygodniu było 76%, w porównaniu do 65% we wcześniejszym.

"Zimą większą ilość pracy widać szczególnie przy pierwszych mrozach, kiedy słabsze samochody odmawiają posłuszeństwa, a ludzie mają problemy, żeby dojechać do pracy. Wtedy bardzo często przypominamy sobie, od czego przy ubezpieczeniu komunikacyjnym mamy samochodowe assistance - mówi Tomasz Brożyna dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Kilka sztuczek, żeby akumulator nie zawiódł

"Najbardziej typowe o tej porze roku problemy to 'padnięte' akumulatory, zamarznięte zamki uniemożliwiające dostanie się do pojazdu, także zamarznięte hamulce ręczne i paliwo. Zazwyczaj udaje nam się pojazd uruchomić na miejscu: 30 minut do godziny wystarczy, żeby fachowy serwis z nowoczesnym sprzętem przygotował samochód do jazdy. Chociaż w niektórych miastach bywa, że w mroźne dni ilość wezwań jest nawet trzykrotnie większa niż w cieplejszy dzień, to jako firma pomocowa jesteśmy przygotowani do zwiększonego zapotrzebowania na nasze usługi zimą".

Wpływ zimowej aury widać też w geograficznym rozkładzie wezwań. Ich liczba wzrosła w województwach, gdzie nastąpiło pogorszenie pogody jak np. w kujawsko-pomorskim, podlaskim czy wielkopolskim. Nieznacznie wzrosła też ilość wezwań w województwie mazowieckim.

Obok województwa stołecznego najwięcej interwencji zanotowano w województwie śląskim, gdzie w tym okresie rozpoczęły się ferie. W dalszej kolejności były to województwa wielkopolskie, dolnośląskie oraz łódzkie i pomorskie (w dwóch ostatnich również w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się ferie).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane