/  / Można już rezerwować Amperę w Polsce

Można już rezerwować Amperę w Polsce

Spółka|
null
© Opel
nullnullnullnullnull

Jak informuje firma GM Poland, od dziś osoby i firmy zainteresowane zakupem nowego Opla Ampery w naszym kraju mogą zarezerwować ten samochód dla siebie.

Nadszedł czas napędu elektrycznego: dziś rozpoczyna się przyjmowanie rezerwacji modelu Ampera. To pierwszy w Europie samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu, mający ukazać się w Polsce w połowie przyszłego roku.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna będzie się rozpoczynać w Polsce od 45 600 EUR.

Aby sprostać wciąż rosnącemu zainteresowaniu firm i osób prywatnych, Opel w Polsce uruchomił właśnie moduł rezerwacyjnego. Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie internetowej opel-ampera.pl (zakładka Ampera – Rezerwacja) i dołączyć do grona e-pionierów, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat samochodu i móc odbyć jazdę próbną.

Ponadto znajdą się oni wśród pierwszych właścicieli tego rewolucyjnego rodzinnego samochodu elektrycznego. Sprzedaż rozpocznie się w połowie przyszłego roku.

„Ampera wyznacza nowe standardy dla samochodów elektrycznych. Żadne inne tego typu auto nie zapewnia takiej swobody - mówi Peter Fahrni, dyrektor generalny Opla w Polsce, „Jesteśmy dumni mogąc w tak krótkim czasie dołączyć do krajów, które będą oferowały Amperę. Dzięki modułowi rezerwacyjnemu klienci z Polski będą mogli dołączyć do grona ponad 5 000 e-pionierów w Europie, którzy już złożyli zamówienia.”

Napęd elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na redukcję emisji spalin i większe uniezależnienie od paliw kopalnych. Jeżeli jednak samochody elektryczne mają być korzystne dla środowiska naturalnego i społeczeństwa, muszą być atrakcyjne dla wielu odbiorców, a nie tylko dla mieszkańców miast. Obecnie osiągnięcie tak ambitnego celu stało się dużo łatwiejsze dzięki rewolucyjnej Amperze z napędem elektrycznym.

Większość kierowców bez trudu przekona się do tego modelu. Stanie się tak nie tylko dzięki wysokiej pojemności akumulatora litowo-jonowego (16 kWh), ale także unikalnej technologii napędu elektrycznego, która umożliwiła zwiększenie zasięgu pojazdu.

Ampera odznacza się innowacyjnością, a także wieloma innymi atutami, do których należą zerowa emisja spalin (przy zasilaniu z akumulatora) oraz doskonała dynamika pracy silnika. Jest ona ponadto pozbawiona typowych dla napędów elektrycznych wad, jakimi są ograniczony zasięg oraz długi czas ładowania akumulatora.

Wszystkie te cechy sprawiają, że pięciodrzwiowy, czteroosobowy Opel Ampera jest pierwszym w Europie samochodem elektrycznym pozwalającym kierowcy na swobodną jazdę bez obaw o stan akumulatora.

Niektórzy producenci aut zdecydowali się na podzielenie ceny samochodu elektrycznego na dwie części: cenę podstawową samochodu oraz ratę leasingową za akumulator. Czyni to cenę samochodu bardziej atrakcyjną, ponieważ nie uwzględnia ona raty leasingowej za akumulator. Comiesięczne raty leasingowe spłacane są przez kilka lat, a całkowita cena takiego samochodu jest zbliżona do ceny samochodu podanej z uwzględnieniem ceny akumulatora. Dzięki połączeniu ceny akumulatora i pojazdu oferta cenowa Opla jest przejrzysta. Opel bada także preferencje przyszłych klientów Ampery w zakresie form płatności i zasad leasingu. Konkretne propozycje zostaną przedstawione w późniejszym terminie.  

Niezawodny akumulator odporny na trudne warunki pogodowe
Ampera jest samochodem elektrycznym, który sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Pojazd zasilany jest wyłącznie energią elektryczną. Pierwsze 40-80 km Ampera pokonuje przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 16 kWh. Podczas jazdy przy zasilaniu z akumulatora samochód nie emituje spalin.

Niezależne badania wykazały, że około 80% europejskich kierowców przejeżdża dziennie mniej niż 60 km, w związku z czym Ampera stanowi odpowiedź na ich potrzeby. Aby naładować akumulator, wystarczy podłączyć go do standardowego gniazda sieciowego o napięciu 230 V. Czas ładowania wynosi około czterech godzin. Krótki czas ładowania pozwala na korzystanie w większości sytuacji wyłącznie z zasilania akumulatorem.

Jeżeli konieczne jest pokonanie większego dystansu, zasilany benzyną silnik/generator pozwala zwiększyć zasięg samochodu do ponad 500 km przy pełnym zbiorniku paliwa. Dzięki tej technologii Opel Ampera idealnie nadaje się do codziennej jazdy dla całej rodziny.

Tylko duża liczba pojazdów o napędzie elektrycznym może wpłynąć znacząco na stan środowiska naturalnego. Samochody elektryczne o zwiększonym zasięgu, takie jak Ampera, są rozwiązaniem, które pozwoli najszybciej osiągnąć ten cel, ponieważ wymagają wprowadzenia do stylu życia jedynie niewielkich zmian.

Wzornictwo wizytówką Opla
Ampera jest przykładem nowego trendu we wzornictwie Opla, którego wyrazem jest wyeksponowanie atrapy chłodnicy i znaku firmowego, a także zakrzywione reflektory. Każdy element Ampery zaprojektowano pod kątem większej funkcjonalności, dzięki czemu model ten jest jednym z najbardziej aerodynamicznych i oszczędnych na rynku.

Zachwyca również wspaniale wyposażone wnętrze Ampery. Wewnątrz znaleźć można najnowocześniejsze urządzenia, od głośników marki Bose po ekrany dotykowe, które wprowadzają auto w XXI wiek.

Ampera już cieszy się dużym uznaniem europejskich specjalistów. Wśród nagród przyznanych przez opiniotwórcze magazyny oraz strony internetowe znalazły się nagroda Greenest Car of the Year przyznana przez stronę whatcar.co.uk, laur innowacyjności francuskiego "L’Automobile Magazine" oraz nagroda dla najlepszego samochodu elektrycznego przyznana przez "Auto Świat".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane