/  / Morgan Plus 8 Speedster

NOWOŚĆ | Morgan Plus 8 Speedster

Morgan|
null
© Morgan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W tym roku Morgan świętuje 100-lecie produkcji samochodów na Pickersleigh Road w Malvern Link i z okazji tego jubileuszu przygotowano specjalny model Speedster. Wyprodukowane zostanie tylko 100 egzemplarzy tego auta. Samochód można zamówić również w Polsce.

"Jeśli ktoś rozważa zakup, to musi szybko podejmować decyzję - radzi Adam Reinhard, przedstawiciel Morgan Park w Polsce. "Wersje limitowane są rozchwytywane przez miłośników marki i kolekcjonerów. Ściśle ograniczona liczba wyprodukowanych samochodów sprzyja wzrostowi wartości rynkowej. Limitowane wersje są w zasadzie nie do kupienia na rynku wtórnym".

Bazą nowego modelu jest 367-konny model Plus 8 z silnikiem BMW V8 4,8 litra. Pojazd rozpędza się do 100 km/h w 4,2 sekundy. Waga samochodu, prawie w całości wykonanego z aluminium, to niecałe 1100 kg. Prędkość maksymalna to 249 km/h.

Cena Speedstera w Polsce zaczyna się od 470 000 zł.

Morgan Plus 8 Speedster może być zamawiany także z automatyczną skrzynią biegów. Ponadto po raz pierwszy dostępny będzie model z łopatkami przy kierownicy. Charakterystyczna dla limitowanego Speedstera jest wyraźnie zmniejszona szyba przednia.

Jak zawsze u Morgana, można indywidualnie skonfigurować zamawiane auto.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane