/  / Mondeo, Passat czy Avensis? Czym jeżdżą dyrektorzy?

Mondeo, Passat czy Avensis? Czym jeżdżą dyrektorzy?

Adam Wrona/Sedlak & Sedlak|
null
© Ford
null

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2013 roku, samochód służbowy był jednym z popularniejszych benefitów wśród dyrektorów. Spośród wszystkich modeli największym powodzeniem cieszyły się Ford Mondeo oraz Skoda Octavia.

O własnym aucie marzy wiele osób, jednak nie wszystkich na nie stać. Tym problemem nie musi martwić się blisko połowa osób pełniących funkcje dyrektorskie (47%). Osoby te otrzymują samochód służbowy jako benefit pracowniczy. Dodatkowo, wśród osób jeżdżących służbowym autem 40% otrzymuje ryczałt na paliwo.

Jakie były najpopularniejsze modele samochodów, którymi jeździli dyrektorzy? Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Ford Mondeo oraz Skoda Octavia. Zaraz za nimi uplasował się natomiast Volkswagen Passat:
- Ford Mondeo/Skoda Octavia (8,1%)
- Volkswagen Passat (7,7%)
- Opel Insignia (6,6%)
- Toyota Avensis (5,3%)
- Skoda Superb (4,4%)
- Opel Astra/Ford Focus (3,2%)
- Audi A6 (1,6%)
- BMW Serii 5/Audi A4 (1,5%)
- Toyota Corolla/Citroen C5 (1,4%)

A co z rocznikami? Niezależnie od marki samochodu, najpopularniejsze roczniki to 2011 oraz 2012: autami wyprodukowanymi w tych latach jeździło odpowiednio 20% i 22% dyrektorów. Nieco starszego rocznika (2010) używało natomiast 19% osób.

Samochody nowe, które z linii produkcyjnej zjechały jeszcze w 2013, posiadało zaś około 11% dyrektorów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane