/  / Mocny start Peugeot 208

Mocny start Peugeot 208

null
© Peugeot
null

Model Peugeot 208 znalazł w ubiegłym roku łącznie 221 000 nabywców na całym świecie. 208-ka była również liderem sprzedaży marki w Polsce i to wyraźnie.

Sprzedaż modelu Peugeot 208 ruszyła na rynku europejskim wiosną ubiegłego roku. W drugiej połowie 2012 samochód francuskiego producenta zaliczył również debiut na rynkach pozaeuropejskich. W tym roku zaplanowano natomiast rozpoczęcie sprzedaży 208-ki w Rosji oraz jego przemysłową i handlową premierę na obiecującym rynku motoryzacyjnym w Brazylii.

W grudniu 2012 model Peugeot 208, wytwarzany w zakładach zlokalizowanych we Francji oraz na Słowacji, został liderem sprzedaży francuskiego rynku samochodów osobowych, pokonując w tych statystykach Renault Clio.

Jeśli chodzi o pozostałe kraje europejskie (według danych do końca listopada) Peugeot 208 plasował się na czele segmentu B w Holandii i Portugalii, a w Belgii, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Norwegii oraz Słowenii był w jego ścisłej czołówce.

Sprawdź nowości modelowe Peugeot na rok 2013

Peugeot 208 zdobył dotychczas nagrody branżowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii i Włoszech, a ponadto plasuje się też na finałowej liście pretendentów do tytułu Car of the Year 2013. Plebiscyt ten zostanie rozstrzygnięty na krótko przed otwarciem marcowych targów samochodowych w Genewie.

Peugeot 208 popularny również w Polsce
W roku kalendarzowym 2012 model Peugeot 208 znalazł w Polsce dokładnie 2 742 nabywców. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w rankingu sprzedaży wszystkich modeli dostępnych w gamie Peugeot Polska.

Warto dodać, że gdyby nie ograniczenia produkcyjne wynik 208-ki byłby jeszcze lepszy: generalny importer informuje bowiem, że łącznie w całym roku ubiegłym liczba zamówień (czyli również tych czekających na realizację) wyniosła na to auto łącznie 3 825 egzemplarzy.

Firma Peugeot Polska podkreśla: "To najlepszy rynkowy debiut Peugeot w ostatnich latach, potwierdzający potencjał modeli z legendarnej serii '2'. Co warte podkreślenia, sukces modelu 208 znacząco przyczynił się do wzrostu udziału rynkowego marki Peugeot: sprzedaż w ostatnim kwartale 2012 roku pozwoliła osiągnąć aż 5,5-proc. wynik, porównując z 5,12% w kontekście całego roku".

Polska premiera Peugeot 208 miała miejsce w maju ubiegłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane