/  / Mniej ofiar wypadków drogowych w wakacje 2013

Mniej ofiar wypadków drogowych w wakacje 2013

policja.pl (GP)|

Policja podsumowała dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych. Przez cały lipiec i sierpień doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w tym samym okresie roku ubiegłego: spadek wyniósł 1092.

Dodatkową dobrą informacją jest spadek liczby osób, które straciły życie w wypadkach (aż o 137 mniej), a także spadek liczby osób rannych w wypadkach aż o 1 592 (dane wstępne).

Podczas lipca i sierpnia doszło łącznie do 5 855 wypadków drogowych, w których na miejscu zginęło 506 osób, a 7 228 odniosło obrażenia ciała. Rok wcześniej w tym samym okresie liczba wypadków wakacyjnych była wyższa i wyniosła 6 947. Skutkiem ubiegłorocznych wypadków była śmierć 643 osób i obrażenia ciała u 8 822 osób.

Porównanie tych liczb wskazuje na zdecydowany wzrost bezpieczeństwa drogowego podczas tegorocznych wakacji - tłumaczy policja. Spadek liczby wypadków o 1 092 oznacza ich spadek o 20%. W przypadku ofiar śmiertelnych spadek wynosi 21%, a w przypadku osób doznających ciała 18%.

Na zbliżonym poziomie pozostaje niestety liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących. W tegoroczne wakacje była to liczba 29 054, natomiast rok wcześniej 29 392 kierujących.

W ostatni weekend wakacji w 310 wypadkach drogowych zginęło na drogach 46 osób, a 364 rannych. Zatrzymano też 1 665 nietrzeźwych kierowców.

Kierowcy w czasie wakacji mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Na głównych trasach było więcej patroli drogówki, szczególnie na wylotówkach, drogach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tam, gdzie funkcjonariusze spodziewają się łamania przepisów.

Policjanci kontrolowali przede wszystkim prędkość i stan techniczny pojazdów. Zwracali też uwagę na trzeźwość kierowców oraz to, czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane