/  / Mniej niż 4 zł za litr diesla?

Mniej niż 4 zł za litr diesla?

e-petrol.pl|
null
null

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy jeżdżą samochodem na olej napędowy. Cena diesla na stacjach już w Święta może zbliżyć się po poziomu około 4 złotych za litr.

Najnowszy monitoring cen paliw na stacjach tankowania przyniósł według e-petrol.pl obniżki notowań. Średnio o 8 groszy na litrze potaniała benzyna, olej napędowy o 9 groszy, natomiast autogaz – o 4 gr/l. Na początku tygodnia litr benzyny "95" kosztował przeciętnie 4,27 zł/l, natomiast za olej napędowy trzeba było wydać 4,19 zł/l.

Oczywiście najtaniej tankuje się wciąż autogaz – średnio po 2,05 zł/l. Aktualna cena LPG stanowi zaledwie 48% poziomu dla benzyny 95-oktanowej.

Spadki cen z bieżącego tygodnia to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dla zmotoryzowanych. Im bliżej Wigilii, tym ceny diesla na stacjach mogą bardziej zbliżać się do granicy 4 zł/l, a na wielu obiektach spaść nawet poniżej tej granicy.

Według prognoz e-petrol.pl, średnia cena benzyny "95" w przyszłym tygodniu powinna mieścić się w przedziale 4,24-4,32 zł/l. Taniej tankować powinni też właściciele samochodów z silnikami Diesla (3,99-4,14 zł/l).

W przypadku LPG szacowany poziom cen na stacjach powinien mieścić się w przedziale 1,98-2,06 zł/l.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane