/  / Mniej hałasu, więcej frajdy z jazdy

Mniej hałasu, więcej frajdy z jazdy

Dunlop|
null
© Dunlop
nullnull

Dunlop wprowadza nową technologię, która znacząco obniży poziom hałasu wewnątrz pojazdu podczas jazdy. Dzięki zmniejszeniu ogólnego hałasu w aucie nawet o 4 decybele technologia Noise Shield pozwoli entuzjastom motoryzacji rozkoszować się jazdą czy wsłuchać w dźwięk silnika swojego auta.

Technologia pod nazwą Noise Shield niweluje hałas wewnątrz auta, generowany przez rezonans powietrza zamkniętego w oponie. Hałas ten powstaje, gdy opona toczy się po nawierzchni i jest strukturalnie przenoszony do środka pojazdu.
 
Technologia Noise Shield, opracowana przez Dunlopa, polega na wyłożeniu wnętrza opony specjalną pianką, która pomaga ograniczyć wibracje powietrza. Pianka skutecznie tłumi rezonans wewnątrz opony, zmniejszając poziom hałasu nawet o 11 dBA, co przekłada się na zmniejszenie poziomu hałasu w kabinie nawet 4 decybele.

Dzięki temu wnętrze pojazdu staje się znacznie cichsze zarówno przy mniejszej, jak i większej prędkości auta.

Strukturalnie zaawansowana pianka jest bardzo lekka i nie wpływa na właściwości jezdne opony, ani na jej indeks prędkości. Pianka jest integralną częścią opony przez cały okres eksploatacyjny i w normalnych warunkach nie traci zdolności do tłumienia hałasu.

Dunlop opracował technologię Noise Shield na zlecenie marki Audi do zastosowania w sportowych modelach RS6 i RS7, a także w nowym A8.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane