/  / Mitsubishi Space Star nagrodzony

Mitsubishi Space Star nagrodzony

MMC|
null
© Mitsubishi
nullnullnullnullnull

Pięciodrzwiowe Mitsubishi Space Star 2015 zostało okrzyknięte najbardziej korzystnym zakupem motoryzacyjnym w plebiscycie zorganizowanym przez Cars.com. Prestiżowy portal brał pod uwagę pojazdy, które oferowały nabywcy przynajmniej takie elementy wyposażenia, jak technologię Bluetooth®, gniazdo USB, elektrycznie sterowane szyby oraz centralny zamek.

Wyłaniając zwycięzcę uwzględniono również opłaty transportowe oraz przewidywane koszty paliwa w okresie 5 lat. Mitsubishi Space Star kosztuje w USA o ponad 1300 dolarów mniej niż drugi pojazd w rankingu i jest o 1800 dolarów tańsze w utrzymaniu w okresie 5 lat.

Pierwsze miejsce przypadło Mitsubishi Space Star 2015 z przekładnią CVT oraz technologią Bluetooth®, którego łączny koszt oszacowano na 15115 dolarów, czyli aż o 1300 dolarów mniej, niż model okupujący drugą lokatę. Biorąc pod uwagę koszty posiadania, portal Cars.com obliczył również szacunkową kwotę jaką trzeba będzie wydać na paliwo w ciągu pierwszych 5 lat użytkowania pojazdu. W przypadku Mitsubishi Space Star wartość ta ponownie była rekordowo niska i wyniosła 7000 dolarów na pięć lat, czyli o 500 dolarów mniej niż model, który zajął drugie miejsce.

Napędzane trzycylindrowymi silnikami 1.0 l. i 1.2 l., Mitsubishi Space Star jest w Polsce dostępne z pięciostopniową przekładnią manualną lub nowoczesną bezstopniową skrzynią CVT. Średnie spalanie w cyklu mieszanym waha się od 4 do 4,5 litra na 100 km. Mitsubishi Space Star jest oferowane w 5 wersjach wyposażenia.  Bazowa specyfikacja Inform z silnikiem 1.0 l. i manualną, 5-biegową skrzynią biegów oraz systemem Auto Stop & Go w cenie 38 990 zł oferuje ABS, system stabilizacji pojazdu (ASC), system kontroli trakcji (TC), system wspomagania nagłego hamowania (BA) oraz system wspomagania ruszania na wzniesieniu HSA (tylko wersje z przekładnią CVT) i system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu ESS i 6 poduszek powietrznych, klimatyzację, zdalnie sterowany zamek, radio z CD/MP3 z 4 głośnikami i złączami AUX i USB oraz elekrycznie regulowane przednie szyby i lusterka boczne, regulację wysokości fotela kierowcy a także elektryczne wspomaganie kierownicy wraz z regulacją wysokości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane