/  / Mitsubishi Outlander najbezpieczniejszy w Japonii

Mitsubishi Outlander najbezpieczniejszy w Japonii

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Nowy model Mitsubishi Outlander otrzymał w Japonii 5 gwiazdek w testach zderzeniowych organizacji JNCAP oraz nagrodę JNCAP First Prize, co potwierdza wiodącą pozycję tego SUV-a w dziedzinie bezpieczeństwa.

Nagroda JNCAP Five Star Award przyznawana jest nowym modelom, które otrzymają 5 gwiazdek w testach zderzeniowych JNCAP przeprowadzanych przez japońskie Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki oraz Państwową Agencję ds. Bezpieczeństwa Drogowego oraz Pomocy Ofiarom Wypadków.

Wyróżnienie JNCAP First Prize przyznawane jest modelowi, który otrzyma rekordowe noty.

Testy JNCAP obejmują sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa pasażerów oraz pieszych, co pozwala ocenić ogólny poziom bezpieczeństwa badanych pojazdów. Zależnie od uzyskanych wyników testowanym modelom przyznawane są oceny od jednej (najniższa) do pięciu gwiazdek (najwyższa).

Outlander otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek, bowiem zapewnia on najwyższy poziom ochrony pasażerów i pieszych.

Nowe Mitsubishi Outlander, które zadebiutowało na japońskim rynku w październiku ubieglego roku, wyróżnia szereg nowoczesnych rozwiązań takich jak:
– pakiet zaawansowanych technologii bezpieczeństwa e-Assist
– wzmocniona konstrukcja kabiny RISE
– układ siedmiu poduszek bezpieczeństwa

Poza najnowszymi systemami bezpieczeństwa nowy Outlander wyróżnia się również niższą masą własną, co przekłada się mniejsze zapotrzebowanie na paliwo oraz mniejszą uciążliwość dla środowiska.

Nagrody przyznane przez JNCAP dowodzą, iż zaawansowane technologie bezpieczeństwa, jakość wykonania oraz poziom bezpieczeństwa produktów MMC znajduje uznanie w oczach ekspertów. Firma Mitsubishi Motors z dumą przyjmuje wyróżnienia, które jednocześnie stanowią dodatkową motywację do poszukiwania jeszcze doskonalszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane